Rita Moda

0
3703

Şair Nefi Sokak’taki 3 katlı beyaz bina Moda’nın. en güzel yapısı. Tam 120 yaşında. Yani semt kurulduğundan beri orada.


Tiyatro sanatçısı ve tv sunucusu İlker Ayrık ile eşi Sanem Bağcı Ayrık bu tarihi binada Rita Moda adında bir restoran açtılar.
Şık, lezzetli, eğlenceli bir mekan. Mönü, sabah, öğle, akşam yemekleri için ayrı ayrı düzenlenmiş. Mönüde yer alan yemeklerin miktarı masadakilerin paylaşım yapacağı düşünülerek düzenlenmiş.

Rita Moda’da sadece lezetli yemek yok. Çarşamba, cuma ve cumartesi günleri canlı DJ performansı bar. Bar ise çok keyifli. Yemek sonrası bir iki kadeh hazmettirici için ideal.


O akşam masada dostlarımla paylaştığım yemekler şunlar:
Mantar pate
Tuzlu yoğurt üstünde acı biber reçeli
Muhammara
Açık topik

Mehmet Yaşin

 

a target="_blank" href="http://www.vizeland.com/">
a target="_blank" href="http://www.vizeland.com/">
a target="_blank" href="http://www.vizeland.com/">
Paylaş
Mehmet Yaşin
20 yılı aşkın bir süredir çeşitli gazetelerde muhabirlik, yazı işleri müdürlüğü ve yayın yönetmenliği yaptıktan sonra Atlas dergisini çıkardı. Daha sonra Doğan Dergi Grubu'nda Genel Müdür olarak çalıştı. Daha sonra Doğan Kitap'ı kurdu. Uzun yıllar yayın yönetmenliğini yaptı. Bu süre boyunca birçok genç yazarı okuyucuya tanıttı. Yayıncılıktan sonra CNN Türk televizyonunda 'Yol Üstü Lezzet Durakları' programını yapmaya başladı. Aynı anda Hürriyet gazetesinde, İstanbul Life, Atlas, Capital, Meat and Beef dergilerinde lezzet yazılar kaleme aldı. Hem gazete, hem sosyal medya hem de televizyonda geniş bir izleyici kitlesine ulaştı. Dört kitabı var.